Jak wybrać dobrą fotobudkę na wesele?

Atrakcje
Brak komentarzy
Od wielu lat ogromną popularnością podczas wesel cieszą się nietypowe atrakcje dla gości. Państwo Młodzi poszukują ciekawych gadżetów i zabaw, aby zaskoczyć weselników i sprawić, że to ich impreza pozostanie na długo w pamięci zaproszonych osób. Jedną z takich ciekawych atrakcji jest fotobudka. Pozwoli ona na świetną zabawę, a dodatkowo umożliwi stworzenie oryginalnej pamiątki, którą można dołączyć na przykład do księgi gości. Na co zwrócić uwagę, decydując się na wynajęcie fotobudki na wesele?

Firma wynajmująca

Z roku na rok powstają nowe firmy, które oferują wynajem fotobudek. Wiąże się to oczywiście z ogromną popularnością tej atrakcji na weselach i pozwala na łatwe znalezienie wynajmującego na terenie niemalże całego kraju. Również koszty są niższe, ponieważ jeżeli firma dostarcza atrakcję z najbliższej miejscowości zamiast z drugie końca Polski, nie trzeba płacić dodatkowo za transport. Poszukując fotobudki, warto korzystać z poleceń znajomych. Jeżeli żaden z nich nie posiadał na swoim weselu takiej atrakcji, należy spróbować wyszukać kilku wynajmujących i umówić się z nimi na spotkanie. Wówczas można porównać oferty i dopytać o wszystkie szczegóły.

Opinie klientów

Decydując się na fotobudkę, nie należy porywać się od razu na najtańszą ofertę. Wybierając firmę, która dostarczy taką atrakcję na wesele, warto zapoznać się z opiniami innych klientów, którzy już skorzystali z usług danego wynajmującego. Rekomendacje i komentarze innych użytkowników pomogą ocenić wiarygodność firmy, a także jakość świadczonych przez nią usług.

Obsługa

Podczas wybierania fotobudek warto zwrócić uwagę na to, czy firma, która oferuje jej wynajęcie, zapewnia również pomoc asystenta w czasie trwania wesela. Taka obsługa w razie potrzeby wytłumaczy gościom zasadę działania fotobudki i pomoże w ewentualnych problemach. Co więcej, asystenci często zachęcają weselników do korzystania z atrakcji, pomagają wymieniać tła i rozdysponowują gadżety. Osoba z obsługi ma za zadanie również dbać o porządek wokół fotobudki, co wprowadza ład i ułatwia korzystanie z atrakcji.

Gadżety

Gadżety, takie jak maski, kapelusze, okulary, wąsy i inne przebrania to akcesoria, bez których nie może obyć się żadna fotobudka. Należy zwrócić uwagę, czy ich wypożyczenie jest wliczone w koszty wynajmu fotobudki, czy też trzeba za nie dodatkowo zapłacić. Takie gadżety można również przegotować samemu lub kupić w innym miejscu, zamiast w firmie posiadającej fotobudkę.

Wydruk zdjęć

Poszukując fotobudki na wesele, warto zwrócić również uwagę na format zdjęć, które będzie drukowany. Do wyboru jest kilka opcji. Mogą to być dwa paski po 3 lub 4 zdjęcia, a także pasek pojedynczy. Istnieją również fotobudki, z których otrzymuje się cztery zdjęcia na jednym w formacie 10 x 15. Do wyboru pozostaje również kolorystyka zdjęć: kolorowe, czarno-białe lub w sepii.

Czas wynajęcia

Decydując się na fotobudkę, trzeba pamiętać, że w trakcie jednej godziny pracy jest ona wstanie wydrukować około 100 zdjęć. Czy będzie to wystarczające? Zapewne nie. Dlatego rzadko fotobudki są wynajmowane czas krótszy niż 2 godziny. Dla stuosobowego wesela ten czas to absolutne minimum. Organizatorzy wesel najczęściej decydują się na fotobudkę w godzinach 19-23. W tym czasie goście zazwyczaj nie są zajęci innymi atrakcjami, a zmęczenie i stan upojenia alkoholowego jeszcze nie dają się tak we znaki. Więcej czasu to również mniejsze kolejki do fotobudki. Wynajmującego warto zapytać o kilka wariantów czasowych i cenowych, ponieważ często już za niewielką opłatą można otrzymać dodatkową godzinę.

Fotobudka to jednak z najlepszych atrakcji dla gości, jakie można przygotować na weselu. To wspaniała zabawa oraz pamiątka zarówno dla weselników, jak i samej Pary Młodej. Poszukując firmy, która wynajmie fotobudkę, nie warto decydować się na najtańsze pakiety. Zanim podejmie się decyzję, należy porównać ceny i oferty różnych wynajmujących.

, , , , , ,
Poprzedni wpis
Zlot fanów Michała Szpaka
Następny wpis
Targi Młodej Pary w Warszawie

Popularne posty

Menu