Obrączki ślubne to Nasza tradycja

Wręczanie sobie ślubnych obrączek w trakcie zaślubin w kościele to Nasza polska tradycja. W wielu innych krajach świata też co prawda tak jest, ale u Nas ogromne znaczenie przywiązuje się do ich zamówienia i zakupu. Obrączki ślubne mogą być kupione w sklepie jubilerskim jako gotowy produkt. Można też skorzystać z usług jubilera, który zrobi obrączki na zamówienie. Wszystko zależy oczywiście od budżetu, jakim dysponuje para młoda. Na pewno jednak biżuteria ślubna kupowana w sklepie jubilerskim jest o wiele tańsza od tej robionej na specjalne zamówienie.

Salony jubilerskie mają obrączki do kupienia od ręki

Piękne złote obrączki można kupić w sklepie jubilerskim. W salonach biżuteria jest do kupienia od ręki, chociaż w wielu przypadkach konieczne jest poprawienie rozmiaru. W grę wchodzi jednak tylko przerobienie gotowego produktu a nie jego tworzenie od podstaw. Para młoda ma do wyboru tradycyjne żółte złoto albo nowoczesne białe złoto. Salony mają na tyle bogaty wybór, że nawet najwybredniejsi klienci znajdą coś dla siebie. Wybór biżuterii jest zawsze ogromny, a w wielu sklepach są osobne działy poświęcone tylko biżuterii ślubnej. Narzeczeni, którzy chcą szybko i sprawnie kupić obrączki ślubne mogą zrobić to szybko i bez czekania. Nie wszystkie złote obrączki oferowane w sklepie jubilerskim będą od ręki we wszystkich rozmiarach. Tyle tylko, że sklepy sieciowe mogą sprowadzić konkretny rozmiar obrączki w przeciągu dwóch dni roboczych. Alternatywą dla zakupu złota w sklepie jest jego kupienie u lokalnego jubilera.

U jubilera można zamówić indywidualnie robione obrączki ślubne

Dla bardziej wymagających nowożeńców proponujemy wizytę u lokalnego jubilera. Wybór obrączek czy białego złota dostępnego od ręki na pewno będzie ograniczony. Na pewno jednak nie będzie ograniczeń co do wykonania złotych obrączek na zamówienie. Parom, którym zależy na niepowtarzalnych obrączkach ślubnych zdecydowanie polecamy właśnie warsztat jubilerski. Obrączki na zamówienie na pewno będą niepowtarzalne. Można przecież zrobić wszystko, czego tylko zażyczą sobie klienci. Do wyboru jest każdy rodzaj biżuterii ślubnej. Można też wybrać złoto takie, jakie się tylko zechce. Jubiler zrobi obrączki zarówno z białego jak i różowego złota. A biżuteria w kolorze różowym jest ostatnio bardzo modna. Wizyta u jubilera może być dla pary młodej niesamowitym przeżyciem, jeśli oczywiście młodzi przywiązują dużą uwagę do wyglądu ślubnej obrączki.

Wybrać biżuterię robioną masowo czy indywidualnie?

Zaletą, jaką niewątpliwie ma biżuteria z dużych salonów jubilerskich jest jej cena. Szczególnie sieciowe sklepy jubilerskie mają naprawdę tanie złoto. Nie ma się czemu dziwić, bo biżuteria ślubna jest dla takich salonów produkowana na masową skalę. Dzięki temu cena detaliczna może być naprawdę atrakcyjna. Tyle tylko, że na pewno nie będzie to biżuteria ślubna niepowtarzalna czy wyjątkowa. Kupując białe złoto w sklepie sieciowym warto też zwrócić uwagę na jego próbę. Im wyższa próba tym lepszej jakości jest złoto, ale tym wyższa cena. Jeśli chcemy mieć oryginalną biżuterię według własnego projektu to najlepiej odwiedzić zakład jubilerski. Wtedy można mieć pewność, że biżuteria ślubna zrobiona będzie indywidualnie pod Nasze zamówienie.

fot. pixabay.com

,
Poprzedni wpis
Zabawa sylwestrowa z fotobudką.
Następny wpis
Zlot fanów Michała Szpaka

Popularne posty

Menu